“Polish Design in the Middle of…”-Poznań/Concordia Design

On 27/02/2015

Pierwsza polska prezentacja wystawy “Polish Design in the Middle of…” w Poznaniu w siedzibie Concordia Design w dniach 19.02-03.03.2015.

“Polscy designerzy są aktywni, ambitni, zaangażowani i otwarci na nowe idee. W swoich działaniach pozostają blisko ludzi i ich problemów, potrafią słuchać i są chętni do współpracy. Design jest niczym ów długi polski stół, przy którym zasiadają projektanci, firmy, uczelnie, badacze, media i instytucje publiczne by wspólnie rozwijać nowe pomysły.
Wystawa przedstawia różne dziedziny projektowania (…). Prezentowane prace można podzielić na cztery tematy. Ceramika i zastawa stołowa charakteryzują się wysoką jakością wykonania, elegancją oraz wyczuciem materiału i formy. (…) Zabawki dla dzieci są albo minimalistyczne, żartobliwe w formie i wyjątkowo pomysłowe, albo tak wyszukane, że równie chętnie sięgają po nie dorośli. Dopełnieniem tego tematu są pięknie ilustrowane książki dla dzieci. Warto zapoznać się również z produktami technicznymi. Są to interaktywne przedmioty i mobilne aplikacje, które w fascynujący sposób łączą świat najnowszych technologii i designu. Wybrane meble i produkty dowodzą, że kreatywność i eksperymentowanie rodzą niespodziewane i intrygujące rozwiązania. W prezentowanych przedmiotach znaleźć można niemal wszystko – od poruszających wyobraźnię obiektów z dmuchanej stali i aluminium, po pikowane tkaniny. Proces tworzenia okazuje się równie ważny jak użyty materiał, a konkretny i dotykalny efekt pracy designera nikogo nie pozostawia obojętnym.” (kuratorka Izabela Bołoz)

Fot.Maciej Zakrzewski, mat.prasowe Concordia Design