Gdynia Design Days 2014 – Wystawa Miasto +

On 09/07/2014

“Kurator: Agnieszka Jacobson-Cielecka

Miejskie meble, przedmioty i akcesoria służące wypoczynkowi, relaksowi i zabawie. Stworzone przez najzdolniejszych młodych polskich projektantów z myślą o mieszkańcach Gdyni i turystach odwiedzających miasto. Będzie można je zobaczyć już od 5 lipca na wystawie MIASTO+|5.30.60 w ramach Gdynia Design Days.

Tematem tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days jest miasto: jego tożsamość i mieszkańcy, interakcje między nimi to, w jaki miejska rzeczywistość jest współtworzona przez Gdynian w różnym wieku.

Do przygotowania wystawy głównej organizator Festiwalu – Centrum Designu Gdynia – zaprosił kuratorkę – Agnieszkę Jacobson-Cielecką. – Inspiracją dla projektantów tworzących obiekty na wystawę jest sama Gdynia – jej wygląd, historia i atmosfera ukształtowane przez modernizm, morze i ludzi – mówi kuratorka.

Projektanci biorący udział w projekcie są młodzi lub bardzo młodzi, którzy zdążyli już zaznaczyć swoją obecność ciekawymi realizacjami, udziałem w ważnych wystawach oraz nagrodami w konkursach designu. Pochodzą w większości z głębi lądu i pewnie dlatego najmocniej przemawia do ich wyobraźni nadmorski, otwarty charakter Gdyni.

Zadanie jakie otrzymali to stworzenie projektów adresowanych do mieszkańców miasta i przyjezdnych w każdym wieku. Projektów wchodzących w dialog z otoczeniem, odpowiadających na potrzeby i pragnienia ludzi. To miejskie meble, przedmioty i akcesoria służące wypoczynkowi, relaksowi i zabawie. Inne, to przedmioty – pamiątki, użytkowe lecz niosące ładunek emocjonalny przez swoją materię i skojarzenia. Jak mówi kuratorka: – Przedmioty, które podobnie jak modernistyczna architektura mają szansę się nie zestarzeć.” (gdyniadesigndays.eu)

Projekt w ramach grupy Natural Born Design