NaSączony Design

On 10/08/2014

Prosto i funkcjonalnie. Bez nachalności i epatowania wzorem. Takie są właśnie projekty Anny Szuflickiej. Powstają z fascynacji analizą materiału, funkcją danego przedmiotu oraz jego formy. Są zrealizowane z prostych i zwyczajnych materiałów, które otaczają każdego z nas, jak beton, metal, drewno.
Działają na zmysły i przyciągają, wprowadzają widza w swoistą łamigłówkę matematyczną. Prezentowane na pierwszej w Nowym Sączu wystawie projektantki, przedmioty lampy, zegarki, siedzisko – materac są właśnie odzwierciedleniem idei minimalizmu formy i maksymalizacji użyteczności. To zaproszenie do rozwiązania swoistego rodzaju zagadki i pomysłu na kreowanie swojego otoczenia i przestrzeni.
Na wystawie będzie można zobaczyć nietypowe projekty i ich realizacje m.in.: lampę „betonówę” -prosta w formie i sposobie wykończenia lampa dla fanów minimalizmu, wyróżniona w plebiscycie „must have” Łódź Design Festival oraz siedzisko –materac tzw. „zwitek”, obiekt zaprojektowany z myślą o lekkim i wielofunkcyjnym meblu.” Małgorzata Miśkowiec, kurator wystawy